משפחת טבקה

צוות טבקה

פנטהון אספה-דויט – מנכ"ל העמותה ויו"ר נציגות הארגונים של יוצאי אתיופיה

פנטהון אספה-דויט נולד באזור גונדר שבאתיופיה. בשנת 1986, בגיל שש עשרה עזב את אתיופיה והגר לקנדה. בשנת 1990 הוא הצליח להביא את הוריו מאתיופיה לקנדה בעזרת ארגונים יהודים מקומיים וממשלת קנדה. מאוחר יותר באותה השנה הוריו עלו לישראל. פנטהון היה אחד המייסדים של ארגון יהודי אתיופיה בקנדה. הוא שימש כמזכיר ולאחר מכן יו"ר הארגון במשך ארבע שנים.פנטהון בעל תואר ראשון בהנדסת החשמל בטכניון בחיפה. פנטהון עבד כמהנדס חומרה באינטל ישראל וSanCastle במשך שלוש וחצי שנים. אחרי 9/11, כאשר התפוצצה בועת ההייטק, פנטהון מילא כמה תפקידים בכירים בסוכנות היהודית במשך חמש שנים. הוא ניהל שני מרכזי קליטה ולאחר מכן שימש כמנהלת שותפות 2000 (P2K) בין חמש רשויות מקומיות באצבע הגליל ושש קהילות יהודיות בקנדה. בין אוקטובר 2007 ועד יולי 2013 פנטהון שימש כשליח ומנכ"ל של קרן היסוד – מגבית המאוחדת לישראל (UIA) בסידני אוסטרליה. פנטהון נשוי לאפרת ויש לו ארבעה ילדים.

החל מחודש ספטמבר 2015 פנטהון מכהן כיו"ר נציגות הארגונים של יוצאי אתיופיה. ארגון שמאגד בתוכו 15 עמותות וארגונים ארציים ומקומיים של יוצאי אתיופיה אשר עוסקים במגוון רחב של תחומים עשייה, ואלה מקצת הנושאים שמטפלים בהם: חינוך, ייעוץ משפטי ומיצוי זכויות, רווחה, בריאות, ספורט, אסירי ציון, תרבות ומורשת. פנטהון אספה-דויט מחליף בתפקידו את פקדו גדמו וישמש יו"ר הנציגות במקביל לתפקידו כמנכ"ל 'עמותת טבקה-צדק ושוויון ליוצאי אתיופיה'. פנטהון מילא תפקידים בכירים בעבר ומביא אתו ניסיון רב בתחום הניהול.

 

אושרה פרידמן,סמנכ"לית תוכן ופיתוח משאבים

אושרה פרידמן  עלתה לישראל בגיל 7 מאתיופיה בשנת 1985 במסגרת "מבצע משה". סיימה את לימודי התואר הראשון בקרימינולוגיה ומשאבי אנוש באוניברסיטת בר אילן ובוגרת תואר שני בהגירה  ושילוב חברתי ,מרכז האקדמי רופין. אושרה כיום סטודנטית לתואר שלישי בחוג למנהיגות וחינוך באוניברסיטת חיפה.

אושרה עבדה בקרן רש"י משנת 2000 לאחר שרות צבאי ארוך כקצינת הוראה וחינוך. במסגרת עבודתה בקרן רש"י הקימה קרן מלגות לקידום השכלה גבוהה עבור צעירים וצעירות מהפריפריה ע"ש פרופ' אפרים קציר. במסגרת הקרן יזמה 2 תכניות : האחת החזרת נושרים לאקדמיה עבור סטודנטים שנשרו ללא השלמת התואר האקדמי. התכנית השנייה הנה עידוד אימהות חד הוריות להשכלה גבוהה אשר במסגרתה , אושרה זכתה בפרס יפה לונדון יערי ז"ל והקרן החדשה לישראל לשנת 2014.

בעקבות המחאה של הצעירים הישראלים יוצאי אתיופיה בקיץ האחרון , אושרה בחרה להירתם לעבודה משותפת משטרה קהילה במטרה למצוא את הדרך לשיח ושיתוף פעולה בכדי שיחד , הן המשטרה והן הקהילה , יוכלו למצוא את הדרך לתקשורת נכונה המתבססת על שותפות.

החל מחודש יוני 2016 אושרה הצטרפה למשפחת " טבקה "  כסמנכ"לית תוכן ופיתוח משאבים מתוך אמונה שלמה שהעמותה חרטה על דגלה לפעול למען צדק ושוויון , להגן על הזכויות הבסיסיות של קהילת יוצאי אתיופיה ולחתור למיגור תופעות של אפליה וגזענות נגד הפרט או הקהילה.

 

איילת גלנטי, מנהלת אדמיניסטרטיבית

בוגרת תואר ראשון בניהול מאוניברסיטת בן גוריון. משנת 2005 שימשתי כרכזת מלגות במכללת אפקה כאחראית על כל נושא המלגות לסטודנטים: מלגות הצטיינות, מלגות סוציו – אקונומיות ותכניות תרומה לקהילה. במסגרת עבודתי נחשפתי למצבם של אנשים צעירים אשר מעוניינים לרכוש השכלה אולם אתגרים סוציו – אקונומיים ופערים חברתיים מהווים קשיים משמעותיים עבורם. כהמשך ישיר לפעילותי בתחום המלגות, הצטרפתי בשנת 2012 לעמותת טבקה כמנהלת אדמיניסטרטיבית. בתפקידי אני מעניקה סיוע ותמיכה לפעילות הענפה והחשובה של העמותה. העבודה בטבקה -קידום יחס הוגן ושוויוני לכל אדם מעניקה סיפוק עצום. אני גאה להיות חלק ממשפחת טבקה אשר מקדמת צדק חברתי ושוויון בחברה הישראלית.

 

 

 %d7%95%d7%99%d7%a6%d7%9e%d7%9f-%d7%a8%d7%97%d7%9cרחל ויצמן דריי, עו"ד 

את לימודי התיכון סיימתי באולפנת בני עקיבא "אבן שמואל" ולאחר מכן שרתתי שנתיים (שירות לאומי) כמדריכת טיולים קהילה ומורשת קרב ב"ארץ מורשת". מיד בתום השירות יצאתי לשליחות לארה"ב מטעם  הסוכנות היהודית, בקרב הקהילה היהודית בניו-יורק. כחלק מתפיסת עולמי עסקתי והתנדבתי בעמותות שונות, בהנגשה והעצמה של אוכלוסיות מוחלשות ובעיקר אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים,  קשישים, ילדים  ועולים. את לימודי המשפטים סיימתי במכללה האקדמית נתניה והנני בוגרת תואר ראשון במשפטים LL.B.,ביה"ס למשפטים, לשנת 2010. צברתי ניסיון משפטי רב כטרום מתמחה, מתמחה ולאחר מכן כעורכת דין  במשרדים במגזר הפרטי העוסקים במגוון של נושאים כמו כן שימשתי כיועצת משפטית לחברות במגזר העסקי-פרטי. הצטרפתי כעורכת דין לעמותת טבקה מתוך אמונה וחובה מוסרית לקחת חלק במאבק על מיגור  תופעות אפליה, גזענות ואי-שוויון אשר לצערי, עדיין שכיחים בחברה הישראלית. זכות גדולה עבורי להיות חלק מהעמותה הדוגלת ביצירת חברה שוויונית, צודקת ובריאה יותר, וזאת באמצעות שימוש מושכל  בכלים משפטיים וטיפוליים גם יחד, העצמת יוצאי אתיופיה בישראל ובניית מנהיגות מקרב הקהילה.

 

זיווה בטבבו, עו"ד

נולדתי  באתיופיה בשנת 1983 ועליתי ארצה עם משפחתי ב'מבצע משה' בשנת 1984. למדתי משפטים באוניברסיטת בר אילן ולאחר סיומם בשנת 2011, התמחיתי במשרד עו"ד צלרמאייר פילוסוף ושות' במחלקת הליטיגציה. לאחר שהוסמכתי כעו"ד בשנת 2013, התלבטתי אם המסגרת הנכונה עבורי היא השוק הפרטי או שמא עבודה משפטית המשלבת עשיה חברתית. את האחרונה הכרתי במסגרת התנדבותי במחלקה המשפטית בטבקה עוד בהיותי סטודנטית באוניברסיטה.  מענה לשאלה זו מצאתי בפניות שהגיעו אלי ע"י מכרים ומשפחה כאשר המכנה המשותף לפניותיהם היה התנהלות אי שוויונית שחוו ע"י פרטים או גופים ממסדים וכן אי ידיעה של זכויותיהם.   הבנתי כי מצבה החברתי של קהילת יוצאי אתיופיה אומנם טוב יותר מבעבר, אולם הדרך לחברה שוויונית וצודקת עדיין לא תמה. לשמחתי בעמותת טבקה מצאתי מענה לרצון להילחם בתופעות אלו. אני מאמינה כי באמצעות הגברת המודעות מחד ובאמצעות עשייה משפטית חסרת פשרות מאידך, ניתן לחולל שינויים חברתיים עצומים ואני שמחה על כי נפלה בחלקי הזכות להיות חלק ממשפחת טבקה.

 

TOMERתומר מרשה, עו"ד

למד משפטים ומנע"ס במרכז הבינתחומי הרצליה. בשנת 2007, יצא לטרום התמחות בארה"ב, במחלקה המשפטית ב-VIACOM, חברת האם של חברות ה-MTV בעולם. בשנת 2010, החל את התמחותו במשרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' במחלקת מיזוגים ורכישות ולאחר הסמכתו כעו"ד, החל לעבוד במשרד עוה"ד הרצוג, פוקס, נאמן ושות' במחלקת חברות וניירות ערך, מזה כ-4 שנים. תומר מעורב בעשייה חברתית רבה, בין היתר, שימש כמנטור לבוגרי משפטים במסגרת תכנית חונכות למתמחים של המרכז ליזמות חברתית בסביון; התנדב במועדונית חינוכית "רמת ישראל"; העביר הרצאות הסברה ברחבי ארה"ב לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל בעולם ועוד.

הצטרפתי לעמותת "טבקה" מתוך אמונה כי באמצעות "הנגשה משפטית", ברמה הגבוהה ביותר, נוכל להפוך לחברה מתוקנת, שוויונית ובריאה יותר.

סיוון אדוניה,עו"ד

נולדתי באתיופיה ועליתי ארצה בגיל חמש יחד עם משפחתי,בסיום לימודי התיכוניים, התגייסתי לצבא ושירתתי בממר"ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע). לאחר השירות הצבאי, עבדתי כ-4 שנים בחברות הייטק.במרוצת השנים ובעקבות המציאות בחברה הישראלית, החלטתי לבצע שינוי מקצועי וללמוד תואר ראשון במשפטים. סיימתי התמחות במחלקה לחקירות שוטרים  ובמהלך ההתמחות נחשפתי לתחום  מיוחד במינו בתחום חקירות שוטרים בעבירות פליליות. במסגרת לימודי לתואר התנדבתי בקליניקות משפטיות שונות. במהלך התנדבותי שם, נכחתי לגלות כי מוצבים קשיים וחסמים מסוימים המכבידים ואף מרחיקים את אלו שרוצים לממש את זכותם לפנות למערכת המשפט על מנת למצות את זכויותיהם.  הגעתי לטבקה מתוך תפיסה כי יש להבטיח לכל אזרח נגישות שוויונית למערכת המשפט, בלי קשר למעמדו וליכולתו הכלכלית  לשכור שירותים משפטיים ועל ידי כך לתרום לשינוי חברתי אמיתי.

עמודים נוספים באותו נושא

  • החזון והמטרות
  • על טבקה
  • משפחת טבקה