יורשע שוטר שנקט באלימות לא מוצדקת כלפי יוצאי אתיופיה

לפני כשנה וחצי טיילו חמישה חברות וחברים יוצאי אתיופיה בטיילת בתל אביב. שוטר מג"ב שהיה במשמרת באותה עת קרא להם להזדהות, ואחת החברות העירה לו על אופן פנייתו. בתגובה, כך ע"פ כתב האישום שהוגש נגד השוטר, אמר לה השוטר "תסתמי את הפה". משקבל אחד החברים האחרים בפניו על סגנון דיבורו, סתר השוטר על פניו, וכשנשאל מדוע הוא עושה כן, סטר על פניו שנית.
הבחור המוכה, חייל בשירות פעיל, התקשר למוקד 100 של המשטרה ומסר את פרטי הניידת. בתגובה הודיע לו השוטר המכה כי הוא עצור בגין תקיפת שוטר והעלה אותו לניידת. בהגיעם לתחנת המשטרה רשם השוטר דו"ח כוזב כאילו תקף אותו העצור ואף ניסה להימלט לאחר שהשוטר הודיע לו כי הוא עצור. הבחור המוכה עוכב שעות רבות בתחנת המשטרה וזכה ליחס משפיל.
עם פנייתו לטבקה הגישו עורכות הדין יסמין קשת וטלי דג'ן תלונה כנגד השוטר במחלקה לחקירות שוטרים, ולאחר חקירה ממושכת והליכים מקדמיים, שלוו על ידי טבקה, נחתם הסדר טיעון עם הנאשם ועורכי דינו, על פיו יודה הנאשם בעובדות כתב האישום, יורשע בתקיפה ובשיבוש מהלכי משפט, והמאשימה תדרוש מאסר בפועל שירוצה בעבודות שירות בהיקף שייקבע בית המשפט, וכן פיצוי למתלונן.
מקרים של אלימות שוטרים כנגד בני העדה האתיופית זוכים לתשומת לב מיוחדת של המחלקה המשפטית, הרואה בהם תופעה מתרחבת שיסודותיה בפערי שפה ותרבות, כמו גם בחוסר הכשרה מתאימה לשוטרי הסיור, ופועלת לתיקון המצב הן במישור ההסברתי והן במישור המשפטי – הפלילי.