פרוייקט עמק השווה

למרבה השמחה ניתן לראות כיום מגמה חיובית שהחלה לפני למעלה מעשור וקורמת עור וגידים ככל שצעירים רבים יותר מוצאים מודלים להזדהות.  בני הדור הצעיר של הקהילה משתלבים בחברה הישראלית, מצטיינים בלימודיהם, מצליחים להתערות במערכת הצבאית בתפקידי קצונה וממשיכים בלימודים אקדמאיים עם שחרורם מצה"ל. השינוי לא התרחש בין לילה ובכל פעם נדרשו מספר צעירים מובילים שיפתחו את הדלתות עבור הבאים אחריהם. דוגמא לשינוי , רק בשנת 1998 הוסמך עורך הדין האתיופי הראשון בישראל, אך כיום יש למעלה מ-80 עורכי דין  מבני הקהילה – מגמה זו נשמרת גם בתחומים נוספים.

במהלך שנת 2012 זכינו לקיום שתוף פעולה עם חברת טבע אשר בחרה לקחת חלק בפעילותנו למען בני הקהילה האתיופית, היציאה  לדרך משותפת התאפשרה באמצעות יוזמתו הברוכה של מנהל המחלקה משפטית בחברת טבע אשר נפגש עם מנכ"ל עמותת טבקה לגיבוש האופן בו יתקיים שת"פ זה.  פרויקט טבע הינו פרי שיתוף פעולה של חברת טבע עם עמותת טבקה, במסגרת התכנית  מעניקים עורכי הדין מחברת טבע  הכשרה וחניכה לסטודנטים.

יעדים ומטרות:

קבוצת סטודנטים למשפטים בשנים א'-ג'  בני הקהילה האתיופית תיקח חלק בתכנית הכשרה וחניכה ייחודית שתינתן ע"י המחלקה המשפטית של חברת טבע, ובכך תוכל לקבל כלים לעזרה ללימודים ואף להיחשף לתחומי משפט מגוונים באווירה של מצוינות והצלחה. משתתפי התכנית יהוו גרעין של מצוינות והצלחה בלימודיהם המשפטיים והשתתפות בתכנית תוביל לתהליך של תחרותיות בקרב סטודנטים שיולידו מצוינות והישגים גבוהים. כמן כן, יצירת שיתוף פעולה עם חברת טבע וחשיפתם של הסטודנטים לעבודה המשפטית בחברה זו.