פרויקטים :

ניוזלטר חינם:

משפחת טבקה  1

איציק דסה, עו"ד – מנכ"ל העמותה
נולדתי באתיופיה והגעתי בגפי לישראל בשנת 1984 בגיל 13, לאחר מסע ארוך ומפרך, דרך סודן. בשנת 1993, נפלה בחלקי הזכות ליצג את הקהילה האתיופית בישראל כסטודנט הראשון למשפטים ממוצא האתיופי באוניברסיטה ישראלית. סיימתי את התואר במשפטים (LLB) באוניברסיטת חיפה בשנת 1997, נפלה בחלקי הזכות להתמחות במשרד עורכי הדין היוקרתי חיים צדוק, לשעבר שר המשפטים.
עם סיום ההתמחות, פתחתי משרד עורכי דין אותו ניהלתי קרוב לשלוש שנים.
המפגש החוזר שלי עם הקהילה כעורך דין פקח את עיניי למגוון רחב של בעיות בהן נתקלת קהילת עולי אתיופיה, מה שהניע אותי, יחד עם חברים יקרים, להקים את עמותת טבקה, שתפעל למען שוויון וצדק עבור עולי אתיופיה.
בנוסף לתפקידי כמנכ"ל טבקה, שימשתי בין השנים 2004-2006 כיו"ר הפורום של נציגי הארגונים של עולי אתיופיה בישראל ונציגי הקהילה.
בשנת 2008, סיימתי תואר שני במשפטים (LLM) בוושינגטון, ב- American University, Washington College of Law, שם השתתפתי בתוכנית ללימודי משפט בינלאומי. לימודיי התמקדו בתחומי זכויות האזרח וזכויות האדם.
טלי דג'ין- עו"ד
עליתי מאתיופיה בשנת 1991 במסגרת "מבצע שלמה". למדתי תואר ראשון במשפטים, במכללה האקדמית, קרית אונו.
במהלך ההתמחות בפרקליטות מחוז תל אביב, יצא לי להופיע בבית המשפט כאשר בצד השני היו יוצאי אתיופיה, תוך כדי הדיון העסיקו אותי שאלות הקשורות בחיבור בין הלקוח לעורך הדין.
המפגש שלי עם בני הקהילה בכותלי בית המשפט התבטא בעיקר בתיקים פלילים, וגרם לי להחליט עוד בתקופת ההתמחות שכשאסיים את ההתמחות ואהפוך לעורכת דין, אמשיך להתעסק בתחום הפלילי, אך מהצד של ההגנה. רציתי לייצג בתיקים שמעורבים בהם יוצאי הקהילה או לעבוד בארגונים לשינוי חברתי. מתוך ההיכרות שלי את הקהילה וההבנה שלי את הקודים התרבותיים, האמנתי שזה יכול להקל על הקשר ביני לבין הלקוח ומשפחתו.
מזה כשנה וחצי אני עובדת בעמותת טבקה כעורכת דין במחלקה המשפטית, ושמחה על כך שנפל בחלקי להיות חלק מארגון שמוביל מאבקים לשינוי חברתי ולשוויון.
אריאל אזלה, עו"ד – מנהל סניף פתח תקווה
נולדתי באתיופיה, ועליתי לישראל בשנת 1984 דרך סודן. סיימתי את לימודי התיכון בבית הספר האזורי בקיבוץ "שדה אליהו". בצה"ל שירתי כלוחם בנח"ל ומפקד פלוגה בביסל"ח, בדרגת רס"ן.
בשנת 2009 סיימת תואר ראשון במשפטים((LL.B) וממשל (דיפלומטיה ואסטרטגיה) במרכז הבינתחומי הרצליה. לאחר התמחות בפרקליטות מחוז מרכז, הוסמכתי, בשנת 2010, לעריכת דין.
פנים רבות למקצוע עריכת הדין, אך אין ספק שעריכת דין קהילתית היא פניו היפות. הצטרפתי לעשייה החברתית והקהילתית כדי לשלב אתגרים מקצועיים עם תרומה ערכית לקהילה, ואכן גיליתי שעבודתי בטבקה היא המשך יישיר לרצון שלי להשפיע, ולתרום לבנייתה של חברה שוויונית וצודקת יותר. אני מכיר תודה על הזכות שנפלה בחלקי להיות מגן לאותם אנשים קשיי יום הפונים אלינו, שלא מוותרים על הזכות לשוויון ועל הזכות לחלום. בנוסף לתפקידי כעורך דין במחלקה המשפטית, אני משמש מנהל סניף טבקה בפתח תקווה.

משפחת טבקה  2

אביבית קבדה – טרום מתמחה
אני סטודנטית לתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן, ולומדת מדעי המדינה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. במקביל אני לומדת לקראת תואר ראשון במשפטים בקריה האקדמית אונו.
לטבקה הגעתי בינואר 2011, במסגרת שלב ההתמחות בקורס מתורגמנות קהילתית שבו השתתפתי כחלק מלימודיי באונ' בר אילן, קורס שעיקרו הנגשה תרבותית ושימוש נכון בדו- לשוניות. בחירתי בטבקה כמקום התמחות נבעה מרצוני להתנדב במקום שבו אוכל ליישם את הכלים התיאורטיים שרכשתי, תוך כדי תרומה לקהילה ולחברה. לאחר חודשיים של עיסוק התנדבותי במתורגמנות קהילתית התקבלתי לטבקה למשרת טרום מתמחה במשפטים, תפקיד אותו אני ממלאת במקביל להתנדבות בתחום המתורגמנות.
ההזדמנות לרכוש נסיון בעבודה משפטית מאתגרת תוך כדי תרומה לקהילה מהווה עבורי הגשמה של ערכים חברתיים ומעניקה לי סיפוק רב.

משפחת טבקה  3

משפחת טבקה  4

משפחת טבקה  5