פרויקטים :

ניוזלטר חינם:

תוכנית "שומר אחי אנוכי" הקהילה המשפטית למען קהילת יוצאי אתיופיה

מטרת התוכנית "שומר אחי אנוכי" היא, שמספר משרדים ביחד יממנו עורך דין במחלקה המשפטית של טבקה. תרומתם הכספית של המשרדים תןעבר ישירות למחלקה המשפטית של טבקה, לכיסוי עלות העסקה של עורך-דין נוסף במחלקה, שייתן שירותים משפטיים שוטפים לקהילה. עורך-הדין החדש יעסוק בפעילות משפטית הכוללת ייעוץ, ייצוג משפטי וקידום נושאים ציבוריים.
התוכנית הופכת את המשרדים המשתתפים בה שותפים הלכה למעשה לפעילות המשפטית של עמותת טבקה. במסגרת התוכנית הוקמה ועדה מייעצת של נציגי המשרדים המשתתפים ונציגי טבקה. עמותת טבקה פונה למשרדים המשתתפים מעת לעת, לקבלת ייעוץ בתיקים עקרוניים וכל משרד יוכל לשקול הצטרפות לתביעה או עתירה ספציפית בתחום התמחותו. לתוכנית חשיבות נוספת, שכן היא תחבר הלכה למעשה בין משרדים מובילים לבין הפעילות המשפטית של טבקה למען יוצאי אתיופיה.
שנים-עשר משרדי עורכי דין כבר הצטרפו לתוכנית. המשרדים המשתתפים בתוכנית: צרלמאיר-פילוסוף, מיתר-ליקוורניק-גבע-לשם-ברנדווין, שפיגלמן-קורן-ברק-זמיר ושות', יגאל ארנון ושות', מ. פירון ושות', אגמון ושות', תדמור ושות', עורכי דין, גרוס-קלינהנדלר-חודק-הלוי-גרינברג ושות', זיסמן-אהרוני-גייר-עדי קפלן ושות', כספי ושות', כהן-וילצ'יק-קמחי ושות' וגולדמן-ארליך-גבר-אדלשטיין ושות'.
לאחר מיונים שנערכו לעורכי דין, נבחרה עו"ד בוסנה ירדני להתשלב כעורכת דין בעמותת טבקה. בוסנה עלתה מאתיופיה בשנת 1991 עם משפחתה. סיימה את לימודי התיכון עם בגרות מלאה במגמת כימיה ומדעי חברה בהצטיינות יתרה. עם סיום שירותה הצבאי, למדה משפטים במכללה למנהל בראשל"צ וסיימה כמצטיינת דיקאן. בהמשך, התמחתה במשרד עוה"ד "יגנס, טויסטר, בירן ושות'".
מספרת בוסנה ירדני: "השאיפה ללמוד משפטים ולהפוך לעו"ד מלווה אותי מכיתה ט'. בשנה זו ראיתי בערוץ 2, בתוכנית "עובדה" עם ד"ר אילנה דיין, איך הוסמך הסטודנט למשפטים הראשון ממוצא אתיופי כעו"ד. לימים יהפוך אותו העו"ד ממוצא אתיופי הראשון למנכ"ל טבקה, עו"ד איציק דסה. לפיכך, עם שחרורי משירות צבאי נרשמתי ללמודי משפטים במסלול האקדמי של המכללה למנהל. בזכות פרויקט 'שומר אחי אנוכי', זכיתי לאחרונה להצטרף לצוות המשפטי של טבקה. אני שמחה להיות חלק מהצוות של טבקה ולהיות שותפה לעבודת הקוש של העמותה".
משרדי עורכי דין – הצטרפו לתוכנית "שומר אחי אנוכי"!
אנו קוראים לכם לסייע לקהילת יוצאי אתיופיה ולהצטרף לפרויקט "שומר אחי אנוכי". תרומתכם החודשית תאפשר לנו לקלוט עורכי דין נוספים לשורותינו. אנו תקווה כי משרדכם יביע נכונות להיות חלק מתוכנית חשובה זו. להצטרפות ל"שומר אחי אנוכי"