לתרומה

מחיקת רישום משטרתי

Home » news item » מחיקת רישום משטרתי

בסמוך לחופשת חג הפסח, פנה אלינו ד’, בחור צעיר ונורמטיבי ללא עבר פלילי אשר סיים את שירותו הצבאי – ביחידה מובחרת בצה”ל – קיבל אותות הצטיינות ממערכות לחימה אחרונות, תרם ותורם רבות לביטוחנה של מדינת ישראל.
סיפור המקרה: ד’ אשר יוצא מזה מספר שנים עם חברתו, החליט להפתיע אותה ולהציע לה נישואין בפני מכרים ובני משפחה על חוף הים. לשם התוכנית הגיע ד’ עם חבריו לסייע לארגן את המקום. במהלך ההכנות בחוף, הופיעו שני שוטרים, אשר דרשו לדעת מה מעשיהם של החברים ואף דרשו להציג בפניהם תעודות זהות. ד’ אשר בקיא בחוק, הבין כי דרישתם אינה לגיטימית וזאת בשל העובדה שאין להם כל חשד סביר לדרישה כזו. עוד בטרם סיים ד’ לנסות לשכנע את השוטרים, מצא את עצמו אזוק ומעוכב לתחנת המשטרה.
מס’ חודשים לאחר האירוע, גילה ד’ כי נותר לו רישום משטרתי אשר מהווה כתם ממשי על חייו. ד’ אשר תכנן להגיש מועמדות למשרה ציבורית חשש מאוד שהרישום המשטרתי ייפגע בסיכויו להתקבל וכן העובדה שנרשם לו רישום משטרתי (בגין הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו), מה שלא היה נכון כלל, הדירה שינה מעיניו והטרידה את מנוחתו.

בצר לו פנה ד’ אל עמותת טבקה במטרה לסייע לו במחיקת הרישום המשטרתי. עמותת טבקה פעלה במרץ ולשמחתנו הצליחה לסייע במחיקת הרישום המשטרתי. ד’ קיבל הזדמנות לפתוח דף חדש בחייו והיה אסיר תודה על הסיוע שקיבל.

פורסם ב