לתרומה

פיצוי של 100,000 ₪ בגין אמירות גזעניות חמורות

Home » news item » פיצוי של 100,000 ₪ בגין אמירות גזעניות חמורות
“תחזור, תחזור למכלאה שלך. תחזור למכלאה. לא נותנים לך להיכנס למועדון אז אתה בא לפה להוציא את העצבים שלך? לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ אז אתה בא לפה נהיה גבר עם הפלסטינים? את כל המשפחה כבר העלו מאתיופיה, או שהם נשארו באתיופיה כי הם לא בצבע הנכון? ככה זה דופקים אתכם בישראל אז אתם באים לפה מרגישים גברים. למה לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ, אולי פה בכפר יתנו לך להיכנס למועדון, יתייחסו אליך יותר בכבוד מאשר בישראל… אפסים, אפסים”.
ס’ הוא אזרח נורמטיבי, שומר חוק, המשרת כשוטר מג”ב בשירות סדיר. באחד הימים, ס’ וחבריו נקראו סמוך לאחד היישובים מעבר לקו הירוק, לצורך פעילות מבצעית. במהלך אותה פעילות מבצעית ס’ וחבריו הרחיקו עשרות אנשים אשר חסמו את הכביש לכיוון היישוב, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הכוח. ב’ שהינו אזרח ותושב ישראל אשר שהה במקום התקרב ל-ס’ וחבריו ופנה אל ס’ תוך התנשאות, זלזול וכוונה ברורה לבזותו ולהשפילו בשל מוצאו וזאת בפני חבריו שנכחו במקום. ס’ שהיה מופתע מאמירותיו הפוגעניות של ב’ קפא במקום ולא האמין למשמע אוזניו. ס’ המושפל, שלא ידע את נפשו מרוב בושה וצער, החליט שלא לוותר ופנה אל עמותת טבקה, אשר הגישה תביעה אזרחית לבית המשפט בגין לשון הרע.
עמותת טבקה ייצגה את ס’ והגישה תביעת דיבה בבית המשפט. לאחרונה ניתן פסק דין ובו פיצוי בסך של 100,000 ש”ח לזכותו של ס’ שהיה אסיר תודה על הסיוע המשפטי שקיבל ועל הצדק שנעשה עמו.
אנו קוראים לכל מי שנפגע/ה מהתנהגות גזענית/אמירות גזעניות לפנות אלינו בטלפון 072-2424622.
פורסם ב