לתרומה

מכתב התנגדות להצעה לתיקון חוק איסור הפליה במוצרים

Home » טבקה במרחב הציבורי » מכתב התנגדות להצעה לתיקון חוק איסור הפליה במוצרים

עמותת טבקה שלחה היום לכבוד רוה”מ ולנשיאת בית המשפט העליון מכתב התנגדות חריף להצעה לתיקון חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (תיקון – פגיעה באמונה דתית), התשפ”ג-2022.

לצערנו, אנו עדים השכם והערב לתופעות פסולות של אפליה וגזענות נגד אוכלוסיית יהודי יוצאי אתיופיה ותוהים הכיצד ייתכן שתיקון לחוק שיאפשר שלילת מתן שירות רפואי (או כל שירות אחר) באצטלה של אמונה דתית יעלה בקנה אחד עם ערכיה של מדינתנו לשוויון וצדק. התיקון לחוק הינו מדרון חלקלק שיביא לאסון ופגיעה בכל ערכיה המקודשים של מדינה דמוקרטית, כזו שאמורה להגן על אזרחיה ולאפשר שוויון מלא לכל אזרחיה.

ההצעה לתיקון החוק סותרת את ערכי המדינה כמדינה יהודית וכנראה מציעי החוק שכחו שחיים בקרבם מיעוטים שזכויותיהם נרמסות השכם והערב ואמירות כמו: “אין כניסה לשחורים”, “אתיופי מסריח”, “תציגי תעודת גיור”, וכיוצ”ב הינן רק חלק מאמירות גזעניות השגורות בפי אנשים חשוכים המרשים לעצמם לפגוע בכל מי שאינו דומה להם וכעת בהצעת חוק זו יקבלו לגיטימציה להמשיך לעשות כן בשם הדת(!).

העמותה פועלת בכלים משפטיים ומגישה תביעות ועתירות בנושאים אלו ותפעל בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה על מנת שהתיקון לחוק לא יעבור.

פורסם ב